VÜCUT ESTETİĞİ

'Site Tanıtımları' forumunda denied tarafından 10 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

 1. denied

  denied Yeni Technolatçı

  Katılım:
  30 Nisan 2019
  Mesaj:
  13
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  İstanbul
  Yaşlılık, kilo alıp verme, hamilelik, geçirilen doğumlar vücut derisinin sarkmasına neden olabilir.Vücudun sarkması, kadınlarda görsel estetik ve sağlık bakımından bazı sorunları da beraberinde getirir. Bunların yanında, kişinin sosyal ve psikolojik yaşamında da kötü hissetmesine ve özgüven eksikliğine neden olur. Vücut estetiği ameliyatları genellikle zayıflama ameliyatları olarak algılanır. Fakat bu ameliyatlardaki temel işlem, kontur ve geçişleri düzeltmek, vücut oranların korunmasıdır. Vücut estetiği, birçok farklı işlemle yapılabilir. Liposuction, karın germe, bacak germe ve popo kaldırma ya da germe gibi işlemler vücut estetiğinde uygulanabilir.


  Halk arasında yağ alma işlemi olarak bilinen liposuction, fazla yağ dokusu ve inatçı yağlanmanın genellikle vücudun kalça, basen, diz ve karın gibi bölgelerinde sıkça görülmesinden dolayı bu bölgelere uygulanır. Uzman estetik cerrahları tarafından uygulanan bu cerrahi işlem, belirlenen bölgelerden vakum aracılığıyla fazla yağ hücrelerinin alınması ile gerçekleşir. Karın germe işleminde ise, göbeğin 10 cm altında kalan bölgenin üzerinde bir kesi işlemi yapılır. Ameliyat izinin gizlenmesi için bu bölgenin iç çamaşırı altında kalması gerekir. Deri altından gizli dikiş ile kapatılan kesi, pansuman ile örtülür. Karın germe işlemi ve liposuction birlikte uygulanabilir. Bacak germe işlemi de deri gevşemesine bağlı olarak liposuction yöntemiyle birlikte yapılır. Böylece, fazla olan deri cerrahi yolla alınır. Deri bolluğu toplanma durumlarında ise, kasık ile bacağın iç kısım bölgesi arasında bacak germe işlemi yapılabilir.
  Vücut estetiği, hastaya genel anestezi uygulanarak yapılır. Bu ameliyat, işleme bağlı olarak 2-5 saat arasında sürer. Ameliyat sonrası hastalar 1-2 gün içinde taburcu olabilir. Vücut estetiği sonrası hastalar bazı durumlarla karşılaşabilir. Bu durumlar, işlem yapılacak bölgeye göre farklılık gösterir. Vücut estetiği sonrası ilk 2 gün duş alınmaması gerekir. Spor aktivitelerinin yapımına ise ancak operasyondan 1-1,5 ay sonrası için izin verilir. Vücut estetiği sonrası, işlem yapılan bölgelerde kızarıklar ya da ağrı oluşabilir. Bu durum zamanla azalır ve daha az belirgin hale gelir. Ayrıca, operasyon sonrası, yaklaşık 1 ay boyunca ağır işler yapılmamalı ve uyluk hareketleri kısıtlanmalıdır.
   

Bu Sayfayı Paylaş