Uzaktan Eğitim Nedir?

'Site Tanıtımları' forumunda drminter tarafından 21 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

1. drminter

drminter Sağlam Technolatçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Dünyayı hızla etkisi altına alan virüs kapsamında oldukça sıkı tedbirler alınmaya başlanmıştır. Öyle ki eğitimden ekonomiye kadar hemen hemen her alanda insanlar durağan dönemini yaşamaktadır. Devlet yetkilileri bu durumda gerekli tedbirleri aldıktan sonra eğitim aşamasında da belirli huşular üzerinde durmaktadır. Bu hususlardan biri olan EBA öğretmenlerin pandemi sürecinde derslerini anlattığı ödev kapsamında değerlendirme yaptığı alan olmaktadır. Aynı keza daha sonra izleme aşamaları sayesinde öğrenciler kolaylıkla giriş işlemi sağlamaktadır. EBA uzaktan eğitim sayesinde öğrenciler derslerinden geri kalmamakla beraber eğitim düzeyinde de kolaylıklar sağlanmaktadır.

Bunlar arasında yer sadece okullar değil kurs sistemleri de yer almaktadır. Test çözümleri online kurs sistemi en çok başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır. Bununla beraber öğrencilerin konuları daha verimli pekiştirmesi amacıyla test çöz kategorisi de yer almaktadır. Üniversite sınavına girecek olan genç adaylar bu kapsamda ilk başlarda zorluk çekseler dahi daha sonra kolay bir şekilde uyum sağlamıştır. Okulda anlatılan derslerin yerini her ne kadar tutmasa da insan sağlığını korumak adına bu önlemlere uyulması gerekir.

Bu Sayfayı Paylaş