Su Kaçak Tespiti - Su Kaçak Bulma

'Site Tanıtımları' forumunda Laplace tarafından 5 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

 1. Laplace

  Laplace Aktif Technolatçı

  Katılım:
  9 Kasım 2016
  Mesaj:
  107
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Berlin
  [​IMG]

  Su Kaçak Tespiti : Su kaçağı sorunları prosedürüş senelerde bulunduğu gibi bu dönemde de bireylerin kafasını ağrıtıyor. Evlerde yaşanan su kaçaklarında şahıslar bu sorunları net biçimde ve kısa bir sürede halledebilecek olan şahıslarla çalışmak istiyorlar. Geçmiş dönemde bu işlemlere tesisatçılar bakıyordu. Bu şahıslar evlerinize gelerek ön görüi olarak su kaçağı belirlenmesi yapıyor ve ardından banyo ya da tuvaletlerinizi kırmaya başlıyordu. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber bundan sonra bu teknikler ortadan kalktı. Ancak hala bu teknikleri kullanan tesisatçılar da var. Ancak şahıslar su kaçağı sorunlarında bu şahıslarla çalışmayı tercih etmiyor. Hem vakitten hem de parasal açıdan çok avantajsız bir hizmet yayınlayan bu şahıslar git gide azalıyor.

  Kırmadan Su Kaçağı Tamiri
  Su kaçaklarının yerlerinin belirleme edilmesi kırmadan su kaçağı tamiri prosedürünü profesyonel makineler ile yapan firmaların görevi. Ancak evlerde yaşam sürdüren şahıslar evlerinde su kaçağının olup olmadığını kendileri birkaç teknik ile beraber belirleyebilirler. Bu yollarla su kaçağı sorununun bulunduğu belirleme edilirse profesyonel firmalarla irtibata geçilebilir.

  Su kaçaklarını belirleme eder iken eve gelen su faturaları gerektiğince belirleyici bir rol üstleniyor. Aileniz kaç kişilik ise bu sayıya göre evinize gelebilecek su faturası bedeli aşağı yukarıya bellidir. Eğer ön görü edilen ücretin çok üstünde bir su faturası ile karşılaşıyorsanız bu evinizde su kaçağının olma ihtimalini göstermektedir. Bu sonuca su faturaları birkaç ay takip ederek khadiselıkla ulaşabilirsiniz.

  Su Kaçağı Tespiti Nasıl Bulunur ?
  Su kaçak belirlenmesi amacıyla kullanılabilecek bir başka teknik gözlemleme teknikidir. Bu teknikte şahıslar evlerindeki bütün su vanalarını ve muslukları kapatarak duvarları dinleyebilirler. Eğer duvarlardan hala su sesleri gelmeye devam ediyorsa bu, borularda su kaçağı bulma sorununun bulunduğunun bir göstergesidir. Benzer bir biçimde vanalar kapalıyken su zamanında hala hareketliliğin devam etmesi su kaçağının bulunduğunu gösterebilir.

  Bazı hallerde banyo tabanlarında su birikmeleri yaşanmaya başlar. Bu su kaçağının çok ileri bir civarda bulunduğunu ve derhal onarılması gerekliliğini gösterir. Aksi durumda su alt kat komşunuza akmaya başlar ve komşunuzun tavanında sarımsı bir tabaka oluşur. Bu hadise da hem siz hem de komşunuz amacıyla gerektiğince rahatsızlık verici bir durumdur.

  Bu yollardan rastgele birisi ile su kaçağı sorunu yaşadığınızı belirleme ettiğinizde profesyonel bir kırmadan su kaçağı bulma hizmeti veren firma ile iletişime geçebilirsiniz. Bu firmalar kullandıkları özel cihazlar yardımıyla birkaç saatte su kaçağı sorununu ortadan kaldırıyorlar.

  Kameralı cihazlar yardımıyla su kaçağının yeri noktasal olarak belirleniyor. Ardından da aynı cihazlar borulara gönderilerek kameralar yardımıyla buradaki su kaçağı sorunu ortadan kaldırılıyor. İşlemler ardından bu firmalar borulara özel gazlar salarak test yapıyorlar.

  Bu testler su kaçağı tespiti sorununun muhakkak ortadan kalktığından emin olunmasını sağlıyor. Bu prosedürü de tamamlayan profesyonel firmalar, yakın vakitte bu tür bir sorunun yaşanmayacağı konusu ile ilgili müşterilerine garanti sunabiliyor. Eğer yine bu bölümde bir su kaçağı sorunu yaşanırsa firmalar bedava olarak yine onarımı gerçeklştirmeyi da kabul ediyor.Su Kaçağı Bulma Hizmet ve Su Kaçağı Tespiti Hizmeti İstanbul..!
   

Bu Sayfayı Paylaş