Soğutucu ve Kesim Makineleri Hakkında Her Şey

'Site Tanıtımları' forumunda drminter tarafından 8 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

 1. drminter

  drminter Sağlam Technolatçı

  Katılım:
  13 Nisan 2020
  Mesaj:
  355
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Ankara
  Lazer su soğutucu çeşitli kesim yapabilen makinelerin ısınıp bozulmasını engellemek, performansını artırmak için üretilmiştir. Ağır kesici aletler işlem sırasında hata götürmeyeceği ve yapılan hataların ölümcül sonuçlar doğurabileceği için kesinlikle kullanılması tavsiye edilir. Lazer ayna bu kesim işlemi sırasında lazer tüplerinden gelen ışığı yansıtır ve bu yansıtma kesme işlemini meydana getirir. Çok kuvvetli bir lazer ışın uygular. Makine gücünde azalma veya olumsuz bir değişim görüldüğünde temizlik ve bakım ihtiyacı gelmiş demektir.

  Salyangoz motor bir fan tipidir ve odanın ya da iş yerinin havasını temizlemekte kullanılır. Genelde kaynak yapılan yerlerde oluşan kötü havayı temizlemesiyle meşhurdur. Lazer hava kompresörü ile birlikte ikisini yan yana çok görürüz. Sebebi ise lazer hava kompresörü de aktif bir şekilde çalışan kesim makinelerinin ısı dengesini ayarlamada kullanılır.

  Tüm bu malzemeler genellikle ağır sanayi işlerinde kullanılır. Kullanılmadan önce kullanım yönergelerinin okunması, bilen birinden yardım alması tavsiye edilir. Aksi takdirde makineler bozulup tamir gerektirebilir ve insan hayatını tehlikeye atacak sorunlar doğurabilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş