Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

'Site Tanıtımları' forumunda sinemay tarafından 11 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. sinemay

  sinemay Yeni Technolatçı

  Katılım:
  11 Haziran 2018
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  istanbul
  Saç insan görünümünü en çok etkileyen faktörlerden bir tanesi ve saçın kişinin genç yaşlı güzel çirkin görünmesine son derece önemli bir etkisi olduğu da açık. Hal böyle olunca da saç deyip geçmemek gerekiyor. Ama kimi zaman farklı nedenlerden dolayı insanların saçları dökülebiliyor. Saç dökülmesinin de kendi içinde çok özel sebepleri var. Bu durum genetik olabilir. Hormonlara bağlı olabilir. Kişinin yaşadığı bir hastalık örneğin anemi ya da kansere bağlı olarak alınan ilaçlardan dolayı olabilir ya da kimi ilaçların yan etkisi sonucunda böyle bir sorun ortaya çıkabilir ki bu da kadın ya da erkek kimsenin hoşlanmadığı bir durumdur. Burada dikkat edilmesi gereken husus kişinin öncelikle saçın neden döküldüğünü öğrenmesidir. Öğrendikten sonra da saç ekimi uygulamasını kadın erkek fark etmeksizin yaptırabilir.

  Saç Ekimi Nedir?
  Saç ekimi adından da anlaşılacağı üzere kişinin kafasında kelleşen kısma saç ekilmesi ve kişinin kellik durumundan kurtulması ve yeniden saçlı hale gelmesine verilen isimdir. Kişi bu uygulama sonrası yeniden istediği sıklıkta ve kalitede saçlara sahip olarak istediği gibi saçlarını tarayabilir, şekil verebilir, dilerse boyayabilir.

  Nasıl Saç Ekimi Yapılır?
  Saç ekimi nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını uzmanlar şu şekilde ifade etmektedir. Öncelikle kişinin ensesinden alınan saçlar ile ekim işlemi gerçekleşmektedir ama kişinin ense kısmında da saç yok ise o zaman yapay saç uygulanmak istemediğinden ve kişinin kendi doğal yapısından saçların ekilmesi öngörüldüğünden erkekler de göğüs duvarı kısmından, kadınlarda ise uygun olan başka bir sağlıklı kıl alanından alınarak uygulama yapılmaktadır ki burada amaç kişinin sağlıklı, gür saçlara sahip olmasıdır. Yöntem olarak bakıldığında uygulamayı yapan merkeze göre farklı teknikler uygulanmaktadır. Uygulanan yöntemlere bakıldığında en sık uygulanan yöntemler FUE yöntemi ve FUT metotlarıdır. Her iki uygulamanın da kendince avantajları ve dezavantajları mevcuttur. İlk yöntem ensede iz bırakmaz iken ikinci yöntem ensede iz bırakmaktadır. FUE metodunda bir diğer fark kişinin tek tek saç kılları çıkarılır iken FUT uygulamasında ise durum tam tersi olarak saç derisi tümden çıkararak uygulama yapılmaktadır. Uygulamada kullanılacak olan metot kişinin durumuna göre saç ekim uzmanının verebileceği bir karardır ve o yüzden de kişiden kişiye değişiklik gösteren bir olgudur.

  Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
  Saç ekimi uygulaması yaptırmaya karar veren kişiler öncelikle bu alanda çok ciddi bir araştırma yapmalı ve ondan sonra böyle bir uygulama yapılmasına gitmeye karar vermelidir. Bu işi yapacak olan kurumun bünyesinde mutlaka plastik cerrahi bulunduğundan emin olunmalı ve olayı sıradan bir işlem olmadığı bilinciyle hareket etmelidir. Seçilen merkezin tüm izinleri alan bir merkez olduğundan ve gerekli ruhsatları taşıdığından emin olunmalıdır. Saç ekimi ücretleri ilk anda asla göz önüne alınmaması gereken bir durumdur ve burada ücretlerden de bahsetmek gerekir ise ücretler tamamen kişiden kişiye, uygulanacak olan yönteme, kişinin bedensel yapısal farklılıklarından dolayı kadın veya erkek olmasına göre, uygulama sıklığına göre değişiklikler göstermektedir. Elbette kurumların da kendince bir satış politikası olduğundan rakamlar değişmektedir.

  Saç Ektirme de Risk Var Mıdır?
  Yapılan her müdahalede olduğu gibi saç ekiminin sonrasında doğru bir biçimde yapılmaz ise ortaya riskler çıkması kaçınılmazdır. Enfeksiyon ve yara en sık karşılaşılan problemlerdir. Uygulama gerçekleştirildikten sonra ilk günlerde ağrıların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Yine ilk günlerde doğal olarak saç dökülmesi ortaya çıkar ama sonrasında tekrar dökülen saçlar çıkmaya başlar. Saç ekimi sonrası yıkama konusunda da oldukça hassasiyet gösterilmeli ve doktorun öngörüsüne istinaden saç yıkama işlemi gerçekleştirilmelidir.Ayrıca saç ekimi fiyatları için bize uğramayı unutmayın.
   

Bu Sayfayı Paylaş