Pimas Boru

'Site Tanıtımları' forumunda lesonya tarafından 8 Haziran 2021 tarihinde açılan konu

 1. lesonya

  lesonya Technolatçı

  Katılım:
  24 Mart 2021
  Mesaj:
  99
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Şehir:
  ankara
  Streç filmlerin en önemli özelliği, ürünlerin bir arada tutulmasına ve tozlanmamasına yardımcı olmalarıdır. Bu açıdan pek çok endüstri firması, streç film kullanmaktadır. Çünkü bunlar, ambalaj konusunda büyük bir öneme sahiptir ve ürünü, nem ve ıslaklıktan dolayı oluşacak hasarlardan korumaktadır. Streç film fiyatlandırması ise mikronların kalınlığına göre değişiklik göstermektedir.

  Streç Film Mikron Kalınlıkları
  Uzun yıllardır pek çok yerde, 17 mikron ile 23 mikron kalınlığına sahip olan streç filmler kullanıldı. Daha sonrasında teknolojinin gelişmesi ile 8, 10, 12, 15 ve 20 mikron kalınlığında streç filmler piyasaya sunuldu. Bu sayede 17 ile 23 mikronun sağladığı %100 uzama, %300'lere kadar arttı. Bu açıdan eğer 20 mikron kalınlığına sahip streç film ile doğru bir şekilde ürün ambalajı yapılabiliyorken; 23 mikron streç filmin kullanılması fazladan paranın harcandığına işaret etmektedir. Aynı şekilde 15 mikronun yettiği durumlarda 17 mikron kalınlığa sahip streç film kullanmak da paranın fazladan harcanmasına neden olmaktadır. Bu açıdan Streç film ne olursa olsun, daha ekonomik mikrona sahip streç film tercih etmek bütçeyi zorlamamaktadır.
  Streç Film Çeşitleri
  Streç film fiyatları strecin kullanıldığı alana ve çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Bu açıdan piyasada mevcut olan streç filmler şu şekildedir:
  Palet Streç Film: Palet kullanılarak sevkiyatı gerçekleşecek ürünlerin bir arada tutulması ve dağılmaması için kullanılmaktadır. Bu streç filmler, kokusuz, şeffaf ve geri dönüştürülebilir özelliklere sahiptir. Palet streç film fiyatları ise piyasadaki en uygun ve ekonomik fiyatlara sahip olan streç filmlerdir.
  Gıda Streç Film: Yiyeceklerin tazeliğini koruyabilmesi ve temiz olarak kalabilmesi için kullanılmaktadır. Bu streç filmler ise standart ölçülerde ya da jumbo boyda üretilebilmektedir.
  El Tipi Streç Film: İşçilikten ve zamandan tasarruf etmek için sıklıkla tercih edilen el tipi streç film, ekonomik açıdan da kazançlar sağlamaktadır.
  Makine Streç Filmi: İş gücü maliyetini azaltan bu streç filmler, her zaman aynı gerginlikte olacak şekilde strecin sarılmasına neden olmaktadır.

  Streç Film Fiyatı
  Streç film fiyatları genel olarak döviz kuru ve hammaddelere göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlardaki değişimin bir diğer nedeni ise müşterilerin isteklerine özel olarak üretilmesidir. Bu açıdan streç film fiyatları anlaşılan firma ve streç filmin çeşidine göre farklılaşmaktadır. Detaylı bilgi için www.erboyplast.com.tr web adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş