Orta Yüz Germe Ameliyatı

'Site Tanıtımları' forumunda denied tarafından 9 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

 1. denied

  denied Yeni Technolatçı

  Katılım:
  30 Nisan 2019
  Mesaj:
  13
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  İstanbul
  Estetik olarak güzel görünmek adına birçok kişi artık çeşitli operasyonlar yaptırmaktadır. Bu operasyonlar 50 yaş altında operasyona ihtiyaç duymadan, cihazlar yardımı ile genç görünümünü koruyabilmek adına gerçekleştirilmektedir. Ancak 50 yaşından sonra ya da genetik olarak farklı yapılara sahip olan kişiler 50 yaşının altında da dış müdahale ile bir operasyona girmek durumunda kalmaktadırlar.

  50 yaşını aşmış alan kişilerde estetik operasyonlar bir zorunluluk haline gelmektedir. Çünkü kaslarda oluşan incelmeler ve deride oluşan yaşa bağlı deformasyonlar sebebi ile görünümlerde istenmeyen durumlar oluşmaktadır. Bunları engellemek adına ve daha genç, güzel görünmek için birçok kişi orta yüz germe işlemini yapmaktadır.

  Ameliyat Öncesi Uyulması Gerekenler

  Yapılacak olan orta yüz germe ameliyatı öncesinde, kan sulandırıcı özelliği bulunan aspirin ve benzeri ilaçlar, ameliyattan ortalama bir hafta öncesinde bırakmak gerekmektedir. Aspirinlerin yanı sıra kanı sulandırıcı özelliği bulunan yeşil çay ve benzeri gıdalar da tüketilmemelidir. E vitamini alıyorsanız eğer, E vitaminin de kanı sulandırıcı özelliği bulunması sebebi ile kullanıma ara vermeniz gerekmektedir. Birçok doktor ameliyat öncesi sigara kullanımını en az 2 veya 3 hafta önceden bırakmanızı istemektedir. Ameliyattan sonra ki 1 ay içerisinde saçlarınızı boyamanız da yasak olması sebebi ile saçlarınızı ameliyattan 1 hafta öncesine kadar boyatabilirsiniz.Daha fazla bilgi almak için: https://esteaura.com/category/vucut-germe-ameliyatlari/

  Ameliyat Esnasında Neler Yapılmaktadır?

  Öncelikle yapılacak olan müdahalelerde doktorların, yüzü bir bütün olarak algılayarak gerekli müdahale ve dokunuşları yapmaları çok önemli bir husustur. Yapılacak olan orta yüz germe ameliyatı, yüzde bulunan kas, yağ ve sinir dokularını oluşturan Smass denilen yapılara asılarak, yüzde oluşan sarkmaları giderir ve daha gergin bir yapı oluşması sağlanmaktadır. Bu yapılacak işlemler aynı zamanda, bollukların giderilmesi ve yüzün daha gergin durabilmesi adına, deriden parça alımı, yağ dokularının yerlerinin değiştirilmesi veya alınması gibi işlemlerle kombine edilebilmektedir. Orta yüz germe ameliyatında ek işlemlerin de yapılabilmesi durumu sebebi ile ameliyat süresi uzun sürebilmektedir. Ancak genel olarak, ameliyat ortalama 4 ile 7 saat arasında gerçekleştirilmektedir.

  Kaynak: https://www.alpermeteugurlu.com/category/vucud-germe-estetigi/
   

Bu Sayfayı Paylaş