Organik Tarım Nedir?

'Konu Dışı' forumunda dijitaldunya tarafından 2 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

 1. dijitaldunya

  dijitaldunya Yeni Technolatçı

  Katılım:
  4 Kasım 2020
  Mesaj:
  14
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  İstanbul
  Organik tarımın ne olduğunu anlamak için organik ürün kelimesini incelememiz gerekir. Organik ürün, tohumdan hasada ve hasattan sonra son tüketiciye ulaşmasına kadar toprağa ve hiç bir canlıya zarar verecek kimyasal bir maddenin kullanılmadığı ürünlerin genel adına denir. Organik tarımda bunların yapıldığı tarım çeşididir. Organik tarım ile ilgili detaylı bilgiye Organik Tarım Nedir? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Organik tarım da üretimden tüketime kadar geçen her aşama da kontrol sistemi ve sertifika mevcuttur. Doğayı ve tarım bölgelerini tahrip etmeden insanlarda olumsuz yan etkilere neden olmayacak bir şekilde sebze, meyve, bitkisel ve hayvansal ürünler elde edilmektedir. Organik tarım da, uzun vadeli toprak sağlığının korunması ve toprağın verimliliğini en yüksek düzeye çıkartılması için yeşil gübreleme kullanılması, hayvan gübrelerinin kullanılması ve ürün rotasyonları her zaman kullanılır.

  Organik tarım bir tek bitkisel üretim ile sınırlı değildir. Hayvan yetiştiriciliği ve hayvansal ürünlerin üretim ile birlikte doğal kesimlerde bitki toplama, alternatif tıp sektöründe ve ilaç sanayinde kullanılmakta olan bitkilerin üretimini de kapsamaktadır.

  Link: Organik Tarım Nedir? Organik Ürün Belgesi, Dijital Tarım (tarladayiz.com)
  Hashtag: #Toprak Analizi #OrganikTarım #Toprak #Gübre #Organik
   

Bu Sayfayı Paylaş