Organik Saç Boyası Saça Zarar Verir mi?

'Site Tanıtımları' forumunda drminter tarafından 11 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

 1. drminter

  drminter Aktif Technolatçı

  Katılım:
  13 Nisan 2020
  Mesaj:
  154
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Ankara
  Organik saç boyası içeriğinde organik maddeler bulundurması sebebiyle organik olmayan saç boyalarına oranla saça daha az zarar vermektedir. Her saç boyası belirli bir miktarda saçın yıpranmasına sebep olabilmektedir ancak saç bakımı uygulanırsa saça verilen zararda azalma görülebilecektir. Kimyasal içerikli olan saç boyaları, organik saç boyalarına oranla saçın daha fazla yıpranmasına sebep olur.

  Organik Saç Boyası Nedir?

  Organik saç boyası içerisinde tamamen organik maddeler bulunan ve renk pigmentlerini bitkisel maddeler aracılığı ile sağlayan boyalardır. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen ve hayvansal madde içermeyen saç boyalarının insanlar üzerinde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

  Organik Saç Boyası Avantajlı mıdır?

  Organik saç boyaları saça zarar vermemesi sebebiyle kadın-erkek fark etmeksiniz herkes tarafından tercih edilmektedir. Saç boyasında aranan en önemli unsur saçı yakmaması, beslemesi ve zarar vermemesidir. Organik saç boyaları tüm bu maddeleri içerirken aynı zamanda pigmentleri sayesinde olumlu sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Her geçen gün daha çok tercih edilen organik saç boyalarının insanlara zararı bulunmamaktadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş