Makyaja merak sardım

'Konu Dışı' forumunda Pinarsimsek tarafından 4 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. Pinarsimsek

Pinarsimsek Yeni Technolatçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba,

Son zamanlarda internette yaşanan makyaj furyasına ben de katıldım diyebilrim. Sürekli olarak makyaj videoları çeken kızları izliyorum. sonrasında ben de deniyorum nasıl yapılıyor ben becerebiliyor muyum diye :) bazen çok güzel oluyor bazen de gerçekten korkunç bi hale gelebiliyorum. bu doğrultuda sizinle birkaç trend şey paylaşmak istiyorum! hadi baakalım!

İlk olarak gözler:

Birbirine yakın gözlerde eye liner ya da kalem uygulaması göz pınarında ince bir çizgi halinde uygulanmalıdır. Bu sayede gözler bir parça ayrık gösterilebilir. Soft yeşil ya da soft kahverengi ile tüm göz renklerinde günlük makyaj uygulaması yapılabilir. Açık renk tene sahip olanlar, bu renkleri tercih ettiğinde koyu renk ruj uygulamalıdır. Düşük göz kapağına sahip olan kişilerin göz kapaklarının küçük bir kısmı görünür. Bu göz tiplerinde far yerine göz kalemi tercih edilmelidir. Düşük göz kapağı olanlar için yılın trendi glitter, yani ışıltılı göz kalemleri oldukça ideal bir ürün. Gözlerinizi daha da ön plana çıkarmak adına maskara gibi ürünlerden de faydalanabilirsiniz.

İkinci olarak tırnaklar:

Ojelerinizde farklılık yaratarak tırnaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Damla efekti: Seçtiğiniz ojenin üzerinde damla efekti yaratmak çok kolay. Sadece parlatıcı ojenizden istediğiniz şekilde sürüp kurumasını bekleyeceksiniz.

Aynalı Oje: Geçen senelerde de özellikle ünlülerin çokca kullandığı ayna efektli ojeler şimdilerde kozmetik marketlerde satılmaya başladı.Kolay şekilde uygulanması nedeniyle bu sene bu ojelerde trendler dahilinde.

French: Ve son olarak klasik haline gelmiş her kadının vazgeçilmezi french ojeler bu sene tırnaklarımızı süsleyecek...

Bu Sayfayı Paylaş