Kıble Açısı Nedir?

'Site Tanıtımları' forumunda drminter tarafından 21 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

 1. drminter

  drminter Aktif Technolatçı

  Katılım:
  13 Nisan 2020
  Mesaj:
  212
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Ankara  Kıble açısı pek çok insan tarafından bilinen açılardan birisidir. Kabe’nin bulunduğu nokta, açıyı çizen kişinin bulunduğu nokta ve kuzey kutbu arasında oluşan küresel üçgene Kabe açısı adı verilmektedir. Bu açıya kıble istikameti adı da verilmektedir.

  Kıbleyi Bulmak İçin Ne Kullanılabilir?

  Kıbleyi bulmak için pek çok materyal mevcuttur. Yardım alacağınız herhangi bir materyalin mevcut olmaması durumunda ise kimi zaman bir pencere kimi zaman ise yer-yön bilginiz kıbleyi bulmak için yeterli olmaktadır

  · Kıble pusulası,

  · Kıble saati,

  · Güneş,

  · Tespih,

  · Kıble açısı,

  · Yer-yön bilgisi,

  Kıble yönünün bulmanız için yeterli sayılmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda kolaylıkla kıble bul uygulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Kıble yönü bulmak için aynı zamanda internette yer alan ücretsiz uygulamalardan da yararlanmanız mümkündür. Kıble yönü bu materyaller aracılığı ile kolaylıkla bulunabilir.


  Kıble Yönü Yanlışsa Namaz Kılınır mı?

  Müslümanların namazlarını kılmak için kıble yönünü bulmaları gerekmektedir. Ufak birkaç bilgi ile kıble yönünü bulmak mümkündür. Kıble yönü hakkındaki fikrinize göre namaz kılınır ancak sonrasında doğru kıble yönü öğrenilirse namaz sahih olur.
   

Bu Sayfayı Paylaş