İzmir Psikolog

'Site Tanıtımları' forumunda sinem tarafından 7 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

 1. sinem

  sinem Sağlam Technolatçı

  Katılım:
  13 Aralık 2019
  Mesaj:
  421
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  ankara
  Psikoloğun Görev Tanımı Nedir?
  ⦁ Toplumda yaygın olan genel inanışın aksine psikologlar yalnızca danışanları olan problemli insanları dinlemek ve iyileştirmek gibi sınırlı bir alanda çalışmazlar. Uygulayıcı ya da araştırmacı olarak çalışan psikologlar danışan görmeden de mesleklerini sürdürebilirler. Farklı çalışma alanlarının yanısıra, genel görev tanımları:
  ⦁ Eğitim ya da süpervizyonunu aldığı test ve araştırma yöntemlerini uygulamak
  ⦁ Test sonuçlarını uzman psikolog, psikiyatr, hekim ya da testi talep eden kurumlarla paylaşmak,
  ⦁ Görevlendirildiği alanda psikolojik destek vermek,
  ⦁ Psikolojik değerlendirmeler yapmak,
  ⦁ Neden ve sonuç ilişkisi kurmak,
  ⦁ Dürtüleri, davranışları ve güdüleri incelemek.
  ⦁ Psikolojik danışman ve psikologlarımız çocuk ve ergen ile çalışarak ⦁ İzmir pedagog hizmeti de vermektedir.

  Hangi Durumlarda Psikoloğa Gidilmelidir ?
  İzmir psikolog hizmeti veren Ege Pozitif Psikoloji de danışanların geldiği konuları ele aldık. Zaman zaman kendimizi bir çıkmaz içinde bulabilir, sorunlarımızı kendi kendimize çözmekte zorlandığımız ya da hayatımızla ilgili memnun olmadığımız ancak aynı zamanda değiştiremediğimiz birtakım durumlar içersinde bulabiliriz. Sebepsiz yere öfke, sinir, üzüntü, kaygı gibi durumlar yaşayabiliriz. Ya da yalnızca içinde bulunduğumuz ancak anlamlandıramadığımız durumlarla karşılaşıp, bunlara karşı dışarıdan farklı bir gözle değerlendirilme ihtiyacı hissedebiliriz. Psikologların amacı bunlar ve bunlara benzer diğer durumlarda terapi ile birlikte danışanın rahatlamasını sağlamak, duygusal yükü azaltmak ve farkındalığı artırmak ile birlikte bireyi toplumsal hayata adapte ederek yaşamdan keyif almasını sağlamak ve işlevselliğini artırmaktır. Her psikoloğun hasta özelinde kendine ait bir terapi yöntemi çerçevesinde sorunların temeline inmek ve bunu yapabilmek için soru ve gözlem yolu ile sizi anlamaya ve incelemeye çalışması doğaldır. Bu aşamada bilinmesi gereken, bunun terapi sürecinin doğal bir aşaması olduğu ve birlikte çalışan uzmanın adeta bir sihirli değnek ile hiçbir şey olmamışçasına anında bütün problemlerinizden sıyrılmanızı sağlaması pek mümkün görünmemektedir. Önemli olan bu süreci kabullenmek ve uzman ve danışan arasındaki bu iletişimin olumlu ve verimli geçebilmesini sağlayabilmektir. İzmir aile terapisti arıyorsanız eğer alanında uzman bir psikolog, ve üstüne aile danışmanlığı eğitimi almış bir psikolog tercih edin.

  Psikoterapi Nedir?
  İzmir En İyi Psikologlar

  İzmir Psikolog Ücretleri
  Özel merkezlerinde çalışmalar yürüten psikologlar için bir ücretlendirme yönetmeliği Türkiye'de bulunmamaktadır. Bu da her psikologun birbirinden çok farklı fiyatlarla hizmet vermesine fırsat vermektedir. İzmir'deki psikolog ücretleri, psikologdan psikologa farklılık göstermektedir. Psikoloğun eğitimleri, verdiği hizmetler, ünvanı , popülerliği gibi birçok şey seans ücretine yansımaktadır. Ama bu her zaman iyi psikoloğun seans ücretinin daha fazla olması gerektiği anlamına gelmez. İzmir psikolog ücretleri az önce belirttiğimiz durumlara bağlı olarak fiyatların 150 - 300 TL arasında değişmektedir. Ege Pozitif Psikoloji kurumunda psikolog ücretleri uzmana ve şubeye göre değişiklik göstermekle beraber 150 TL ile 300 TL arasında değişmektedir.
  WhatsApp Hattı İçin Tıklayın
  Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak için TIKLAYINIZ
  Çocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız için TIKLAYINIZ
  Sık Karşılaşılan Psikolojik Problemler için TIKLAYINIZ
  Sık Ortaya Çıkan Cinsel Problemlerle İlgili Yazılarımız için TIKLAYINIZ
  Makale Yazarı Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek (Sitesine Gitmek İçin Tıklayın)
  Psikolog ve Evlilik Terapisti Uzmanları
  ⦁ Bayram Şimşek Hakkında
  ⦁ Kaan Ay Hakkında
  ⦁ Gökçe Sümekçi Hakkında
  ⦁ Betül Salman Hakkında
  ⦁ Ecem Hazel Hakkında
  Pedagog ve Çocuk Ergen Psikologları
  ⦁ Dila Isıtan Hakkında
  ⦁ Ayşe Nur Akbulut Hakkında
  ⦁ Gamze Güder Hakkında
  ⦁ Beril Özsoy Hakkında
   

Bu Sayfayı Paylaş