İşyeri Dezenfeksiyonu

'Site Tanıtımları' forumunda drminter tarafından 2 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

 1. drminter

  drminter Sağlam Technolatçı

  Katılım:
  13 Nisan 2020
  Mesaj:
  619
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Ankara

  Dünya çapında devam eden salgın yüzünden insanların pek çok alışkanlığı değişim göstermiş durumdadır. Alışkanlıklar arasında en çok değişime uğrayan konu başlığı ise temizliktir. Son bir sene içerisinde işyeri dezenfekte taleplerinde maksimum derecede artış meydana gelmiştir. Eski dönemlerde de yapılan bu işlemler için artık profesyonel olan ekipler görevlendirilmektedir. Üstelik temizliğin daim olabilmesi için tercih edilen materyale göre değişen zamanlarda yinelenmesi gerekmektedir.

  Fabrika ve ofis dezenfekte talepleri için de yineleme söz konusudur. Yapılan dezenfekte işleminden sonra mekanlar bir süre bulaşıcı olan hastalıklara karşı koruma altına alınmış olmaktadır. Fakat bu işlem daimî değildir. Mekanların kaç kişi tarafından kullanıldığı ya da kullananların dikkat seviyeleri yenileme aralıklarını değiştirmektedir. Sonuç olarak işlerin devamlılığı için bu işlemlerin yinelenmesi şarttır. Diğer türlü karantina uygulamasına ihtiyaç olabilmektedir.

  Ofislerde Dezenfekte İşlemleri
  İşyeri dezenfeksiyonu denince artık akla birbirinden farklı yöntemler gelmektedir. Son bir yıl içerisinde virüslere karşı daha dayanıklı olan yöntemler değerlendirilmektedir. Tabi dezenfekte işlemi profesyonel olarak yapıldığında tür bakımından pek bir fark bulunmamaktadır. Bu neden yüzünden gerek konutlarda gerekse işyerlerinde bir profesyonelden destek alınması önerilmektedir. Özellikle pozitif vakaların görüldüğü yerlerde bu tür desteklerin alınması daha büyük önem taşımaktadır. Böylelikle virüsün daha çok insana bulaşmasının önü kesilmiş olacaktır. Dezenfeksiyon işlemi ise zannedildiği gibi uzun süre devam etmediğinden mekanların kullanımında sorun yaşanmamaktadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş