Giysiler Nasıl Temizlenmeli

'Konu Dışı' forumunda Sıla Metin tarafından 11 Nisan 2020 tarihinde açılan konu

1. Sıla Metin

Sıla Metin Yeni Technolatçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba. Geçirdiğimiz bu zor günlerde zorunlu olarak markete çıkıyor ya da işe gidiyoruz. Peki dışarıdan geldikten sonra kıyafetlerimizi nasıl dezenfekte edeceğiz? Hepimiz bir korku halindeyiz. Fakat dışarıdan geldiğimizde kendimizi ve kıyafetlerimizi güzelce temizlediğimiz takdirde korkacak bir durum olmayacağını bilelim. Çalışan biri olarak dışarıdan geldiğimde ne yapmalıyım, giysi temizleme nasıl olmalı araştırması yaptım. Sizlerle de paylaşmak istiyorum. Benim için çok faydalı oldu, umarım sizler için de öyle olur :) iyi okumalar.
    Öncelikle giysilerini yıkamadan ve dezenfekte etmeden önce tek kullanımlık eldivenlerden giymelisin. Eldiveni işin bittikten sonra çöpe atmalı ve ellerini bol sabunla yıkamalısın.
    Kıyafetlerini kirli sepetinden çamaşır makinesine aldıktan sonra kirli sepetini dezenfekte etmeyi unutmamalısın. Aksi takdirde mikroplar bu alanda birikebilir.
    Mikropları etkisiz hale getirmek için giysilerini olabildiğince sıcak suda yıkamalısın. Çamaşır kurutucu makinaya sahipsen mutlaka kurutma işlemini gerçekleştirmelisin. Kullanılan fazla ısı mikropları öldürecektir. Fakat sıcak suyu kıyafetlerine zarar vermeyecek şekilde ayarlamaya dikkat etmen gerekmektedir.
    Çamaşırlar biriktirilmemeli, düzenli olarak dezenfekte edilmelidir. Bu önlem ceket, mont vb. dış kıyafetler için de geçerlidir.
    Polyester gibi malzemelerden üretilen kıyafetler mikropları daha uzun süre tutmaktadır. Bu tür kıyafet temizliği için ayrıca özen gösterilmelidir.
    Sıcak suya elverişli olmayan hassas giysilerin için ise farklı dezenfekte yollarına başvurabilirsin. Öncelikle kıyafetinin etiketinde yer alan ve yıkanmasına izin verilen en sıcak su derecesini kullanmalısın. Sirke, virüslere karşı dezenfektede etkili olan bir asetik asit türüdür. Çamaşırlarını yıkarken durulama sırasında ekleyeceğin yarım bardak beyaz sirke kıyafetlerinin hijyenini sağlayabilir.
    Mikropların üzerinde bulunduğu kıyafetleri çamaşır makinesine attığında bu mikroplar makinenin içerisine yerleşebilir. Bu nedenle çamaşır makinesinin de dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Çamaşır makineleri deterjan koyduktan sonra uzun program ve yüksek sıcaklık ayarında boş olarak çalıştırarak dezenfekte edilebilir.

2. lianot

lianot Yeni Technolatçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kıyafetlerimi temizlemem her zaman zordu

3. eksenler

eksenler Yeni Technolatçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Giysileri dezenfekte etmek her zaman zaman alır, ancak son zamanlarda YouTube'da harika bir video buldum ve bunu kullanarak dönüştürdüm https://2conv.com/ bu yüzden şimdi elbiselerimi hızlı ve kolay bir şekilde dezenfekte ediyorum

Bu Sayfayı Paylaş