Geri Dönüşüm Çok Önemli Bir Sektördür

'Site Tanıtımları' forumunda reklamcigenc tarafından 12 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

 1. reklamcigenc

  reklamcigenc Yeni Technolatçı

  Katılım:
  7 Ağustos 2020
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  Kocaeli
  Atık kağıt toplayıcılarına çevremize görmüşüzdür.


  Kmi zaman bir çuval arabasını arkasında olur önde de bir tane genellikle bunlar yurt dışından gelen Afgan ve bu tarz milletle Suriyeli kişilerdir. Atık kağıt toplarlar çöpleri karıştırıyorlar. Buldukları atık kağıtları kilo ile satarlar. Aslında yaptıkları iş bizim sektörümüze ülkemize fayda sağlar. Bunlarda kilo ile günlük olarak topladıkları kağıtları satarak para kazanırlar. Bu sektör öyle bir geniş hale gelmiştir ki toplanan her karton gazete kağıtları küpürleri dergiler balya balya haline gelen kağıt desteleri atık dönüşüm tesislerine gider.


  Bu dönüşüm tesisleri almış olduğu her bir kilo ile tona yaklaşan kağıtları ayrıştırıp tekrardan hammadde haline getirir. Bu hammaddelerde yeniden işlenmek üzere ilgili sektöre sunulur. Bu süreçte ne baktığımız zaman her zaman dua aramızdaki yer alan ağaçların özellikle kavak ağaçlarının kesilmesi daha az olacağından doğamızı koruduğumuzu görürüz ve buna yanımda kullanmış olduğumuz çöpleri tekrardan ekonomiye kazancını sağladığımız bile ilçenin gelirini arttırılır.

  [​IMG]

  Bunların her biri basitmiş gibi gelebilir. Ama geri dönüşüm sektörü gelişmiş ülkelerde özellikle Avrupa Asya Amerika kıtalarında ileride olan sektörler haline gelmiştir ve bu sektörlerin kazanmış oldukları günlük maliyetler azımsanmayacak seviyededir ve kullanılan her bir atık ayrıştırılıyor tekrardan piyasaya sunuluyor.


  İşte bu nedenle geri dönüşüm çok önemli bir sektördür insanlar bireysel insanlar toplamış oldukları plastikleri daha önceden kullandıkları su şişelerinin biriktirirler ve biriktirdikleri şişelere çuval ile toplayıp atık dönüşüm tesislerine satarlar satarlar. Amaçları geri ile elde etmektir. Modüller sayesinde ellerindeki bazı ihtiyaçlarını gidermeyi hedefler gördüğümüz kadarıyla bu ne kadar anlattığımız oranda en hafif bize gelen bir düşüncede bile insanlar evlerine gelir elde ettiğini görüyoruz. Geri dönüşüm çok önemli bir sektördür kısacası.
   

Bu Sayfayı Paylaş