En Uygun Döner Merdiven Modelleri

'Site Tanıtımları' forumunda Kurt tarafından 9 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

 1. Kurt

  Kurt Yeni Technolatçı

  Katılım:
  21 Mart 2019
  Mesaj:
  13
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  Ankara
  Bir apartman dairesinde iki veya daha fazla katı bağlamanız gerektiğinde döner merdivenler arasında bir seçim yapmanız gerekecektir. İç merdivenler çok önemlidir çünkü bir çatı katı veya stüdyo olsun, bir dairenin estetik kalitesini artırabilir veya tamamen tahrip edebilir. Döner merdivenlerin açık genişliği tırabzanın büyüklüğü ve merkezi kolonun kütlesi, spiral merdivenin yarıçapından çıkarılarak hesaplanır. Genel olarak sırtı sarım merdivenlerinde kullanmak, modele bağlı olarak en az 21-22 cm ila en fazla 26-30 cm arasında değişmektedir. Bununla birlikte bir döner merdivende gidiş genellikle 22-24 cm'dir. İşlevsel bir seçim için, bir sarım merdivenindeki basamakların dikdörtgen şeklinin her iki tarafa ve sırtın merkezine gitme tutarlılığı sağladığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Bununla birlikte, bir döner merdiven sırtın iç kısmına, en uygun geçiş noktasında bulunandan çok daha küçüktür.

  Yükseliş bir döner merdiven konforunu hesaplamanızı sağlayan bir parametredir. Her sırtın yükselişi ne kadar düşükse, sırtın tırmanması o kadar az yorucu olacaktır. Döner merdiven çıkıntılarının yükselişi 20.5-21 cm ile 23-24 cm arasında değişirken, sarma basamakları bazen 17 cm'den daha az bir artışa bile sahip olabilir. Estetik bir bakış açısına göre döner merdivenler özel bir çekiciliğe sahiptir ve çevredeki mobilyalara bireysel ve oldukça arzu edilen bir tarz kazandırmaktadır. Sarmal merdivenlere kıyasla, döner merdivenler de daha az yer kaplar ve bu nedenle özellikle küçük odalar için çok uygundurlar.

  Döner merdivenler merdiven boşluğunun büyük miktarda yük taşıması gerektiği durumlarda döner merdivenlerden daha uygundur. Bir döner bir merdivene sarmal bir merdivenle taşımak kesinlikle daha kolaydır. Ancak döner merdivenlerden yukarı yolculuk çok zor olmasa da sonuçların mükemmel olmadığı kadar da doğrudur. Döner merdivenlerin kapladığı alan onları gerçekten karşı konulamaz ve ekstra çalışmaya değer kılıyor.

  Döner Merdiven; https://www.xn--dnermerdiven-4ib.net
   

Bu Sayfayı Paylaş