En İyi Ses Yalıtımı Uygulaması

'Site Tanıtımları' forumunda Kurt tarafından 9 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

 1. Kurt

  Kurt Yeni Technolatçı

  Katılım:
  21 Mart 2019
  Mesaj:
  13
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  Ankara
  Ses yalıtımı bir ortamda oluşan sesleri başka bir ortama geçmesini engeller ve ses yalıtımı sesin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla yapılan yalıtım türüdür .Ses yalıtımı sesin ortamın dışına yayılmasına engel olmaktır ve daha huzurlu bir yaşam için ses yalıtımı günümüzde ihtiyaç haline gelmiştir.

  Ses karmaşalarının etrafa yayılmasına etki olarak yapılan uygulamalar arasında ses yalıtım uygulamaları yer almaktadır. Ses Yalıtımı yapılırken sesi geçirmeyen veya daha az ses geçişi sağlayan malzemelerin kullanılması önerilmektedir. Aşırı gürültülü ortamlarda yalıtım malzemelerinin kullanılması gürültüyü önler yani etkili bir ses yalıtımı sağlanır. Ses dalgalarının etrafa yayılmadan direk ses geçişini engelleyen ses yalıtım malzemeleri ile bir çok alanda ses kesintisi sağlayabilirsiniz.

  Ses yalıtım malzemeleri yapılacak ses yalıtımı uygulamasına uygun seçilmelidir. Ses yalıtımı duvar, tavan ve zeminlerde yapılmaktadır. Bu uygulamalar için farklı ses kesici malzemeler mevcuttur. Süngerpan, epdm ses bariyeri gibi malzemeler ile tavan ve duvarlarda, titreşim emici kauçuk ve mantarlı kauçuk gibi malzemeler ile zeminde ses yalıtımı sağlanmaktadır. Sizde faydalanmak istiyorsanız ürünlerimizi inceleyebilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Ses Yalıtımı; http://www.sesakustik.net
   

Bu Sayfayı Paylaş