Düğün Fotoğrafı Çektirmek

'Fotoğrafçılık' forumunda akgulfuat34 tarafından 8 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

 1. akgulfuat34

  akgulfuat34 Yeni Technolatçı

  Katılım:
  1 Ekim 2019
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  İstanbul
  Dış mekan düğün fotoğrafı evlenen çiftler için günümüzde olmazsa olmaz düğün pozlarından olmaktadır. Çünkü çiftler için düğünden sonra evlerinin baş köşesinde saklayabilecekleri hatıraları bu fotoğrafları olmaktadır.

  Nişan ve düğün fotoğrafçıları dış mekân çekimlerinde hem çiftin yaşına, hem de gidilebilecek yerlere dikkat etme durumundadır. Bunların yanında, çekim saatine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Gidilen yerdeki ışık, yani oraya gelen Güneş ışınlarının açısı fotoğrafların kalitesini etkileyebileceğinden çekim programı buna göre düzenlenmelidir.

  Dış mekan düğün fotoğraf çekimi güzel olduğu kadar üzerinde durulması gereken bir konu olmaktadır. dış çekim düğün fotoğrafları çekimlerinde iç çekime göre çok fazla dış unsur etkili olmakta ve bunların hepsine dikkat edilmelidir. Sizin en güzel anınız birden olumsuz bir hava ile bozulabilecek bir duruma dönüşebilir. Bu yüzden dış çekim düğün fotoğrafları birçok etkene açık olmaktadır. Fakat işini iyi bilen profesyonel bir fotoğrafçı hava durumu dahil hemen her şeyi hesaba katarak işini en iyi şekilde yapar Bu konuda ise en çok rağbet gören çekim türü ise dış mekan fotoğraf çekimidir. Oldukça sevilen ve doğanın güzelliklerinden sonuna kadar yararlanılan bu çekimlerde hem herhangi bir yapay arka plana ihtiyaç duyulmaz, hem de doğal bir arka planla birlikte muhteşem bir uyum sağlanır. En çok tercih edilen arka planlar ise deniz çevresi ve ormanlık alanlardır. Bulunduğumuz topraklarda olan bu doğal güzellikler ile birlikte bu özel fotoğraflarımızda bizler için oldukça anlamlı bir hale geliyor.
   
  Son düzenleme: 17 Kasım 2020

Bu Sayfayı Paylaş