Doğal Sabunun Önemi

'Konu Dışı' forumunda senbuse tarafından 11 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

1. senbuse

senbuse Yeni Technolatçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba. Bu aralar covid19 virüsü hepimizin ana gündemiyken haliyle temizliğe, hijyene de dikkatimizi arttırdık. bir süredir bu konuya oldukça kafamı taktım diyebilirim. ve doğal temizlik ürünleri ekstra dikkat ettiğim bir şeyken doğal sabunların faydasına rastladım. bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

"
    Ciltteki yağlanmayı, sivilceleri, sarkmaları ve kırışıklıkları gidermekte etkili olduğu düşünülen doğal sabunlar, son yıllarda oldukça tercih edilmeye başladı. Peki doğal sabun çeşitleri nelerdir? Doğal sabunlar, cilde ne gibi faydalar sağlıyor?

Doğal sabunlar; ciltteki yağlanmayı, sivilceleri, sarkmaları ve kırışıklıkları gidermekte çok faydalı olmaktadır. Günümüzde birçok kimyasal içeren ürünler üretilmekte ve cilt için bunlar tercih edilmektedir. Bunun yerine doğal olarak ciltteki problemlere uygun bir sabun tercih etmek en sağlıklısıdır.

Doğal Sabun Çeşitleri

Sarı Bıttım Sabunu; saçlarda oluşan kepeği ve dökülmeleri önlemektedir. Saçı besler. Gözeneklerin temizlenmesini ve varis oluşumlarının rahatlamasını sağlar.

Bıttım Sabunu; antiseptik özelliği bulunmasından dolayı meydana gelen deri rahatsızlıklarının tedavisinde oldukça etkilidir. Varislerin rahatlamasını sağlar ve vücudu rahatlatmaktadır.

Yeşil Menengiç Sabunu; saçı besleyerek, kepek oluşumunu ve kaşıntıyı önler. Sivilceleri kurutarak hafiflemesini sağlar.

Yeşil Defne Sabunu; kırılmış ve yıpranmış saçları besleyerek güçlendirir. Zayıf ve ince telli saçların sağlıklı olmasını sağlar.

Isırgan Otu Sabunu; içeriğinde yüksek oranda C vitamini ve organik asitler bulunmasından dolayı hücre yenilemesine yarar sağlamaktadır. Ayrıca ciltte meydana gelen egzama, sedef gibi rahatsızlıkları; vücut ısısını dengelediği için oluşmasını engellemektedir."

Kaynak: Habertürk

Bu Sayfayı Paylaş