Doğada Hayatta Kalma Rehberi

'Site Tanıtımları' forumunda Laplace tarafından 27 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

 1. Laplace

  Laplace Aktif Technolatçı

  Katılım:
  9 Kasım 2016
  Mesaj:
  107
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Berlin
  Doğada Hayatta Kalma Rehberi
  Doğada zorlu koşullara karşı hayatta kalmaya çalışanların ilk önceliği her zaman bir barınak bulmak olacağından bu konuda hemen arayış içerisine girilmesi gerekir.
  Doğada zorlu koşullara karşı hayatta kalmaya çalışanların ilk önceliği her zaman bir barınak bulmak olacağından bu konuda hemen arayış içerisine girilmesi gerekir. Etrafınızda olan doğal malzemeler ile barınak hazırlayabileceğiniz gibi şansınız varsa etrafınızda sığınacak alanlar bulmanızda mümkün olabilir. Hızlı olmanız gerektiğinden etrafınızdaki dal parçaları ve diğer malzemeler ile kendiniz için bir barınak hazırlayabilirsiniz.

  Kolay ve basit bir şekilde doğada barınak yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi bularak bulunduğunuz alandan faydalanabilirsiniz. Basit barınaklar hayatta kalmanız için korunmanızı sağlayabilir. Bu nedenle doğada zorlu koşullar içerisinde kendinizi korumak ve geceyi güvenli bir şekilde geçirmek için ilk işiniz kendinize barınak arayışı içerisine girmeniz olacaktır.

  [​IMG]

  Doğada Ateş Yakmanın Yolları
  Barınak hazırladıktan sonra hem ısınmak hem de etrafınızdaki böceklerden ve hayvanlardan korunmak için doğada ateş yakmak için harekete geçmeniz gerekir. Doğada hayatta kalmak için ateşe ihtiyacınız olacağından basit yöntemler kullanarak bu şekilde ateş yakabilirsiniz. Etrafınızda bulunan küçük ve kuru ağaç yaprakları ve kuru otlar özellikle ateşi tutuşturmak için ihtiyacınız olan alanı oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.
  Ateş yakmak için yanınızda malzeme olması hızlı işlem yapmanızı sağlayacağından önemli olsa da olmadığı durumlarda uygulayacağınız basit işlemler ile de ateş yakabilirsiniz. Ateşi yakmak için öncelikle malzeme bulmanız gerekir. Bulduğunuz kuru çalı veya yapraklar üzerinden odunları birbirine sürterek ısıtabilir ve bu şekilde ateş yakabilirsiniz.

  Doğada Hayatta Kalmak İçin Doğru Adımlar
  Doğada hayatta kalmak için ilk amacınız barınak bulmak ve ardından ateş yakmak olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra etrafınızda yiyecek arayışı içerisine girebilirsiniz. Özellikle hayatta kalmanız için yiyeceklere ihtiyacınız olacağından orman veya dağ içerisinde bulunan yenilebilir bitkileri bulabilirsiniz.

  Ot ya da bitkiler hayatta kalmanız için doğru tercihler olabilir. Bu şekilde etrafınızda olan bitkileri yiyerek enerji elde edebilir ve hazırlamış olduğunuz barınak içerisinde sıcak bir şekilde hayatta kalmayı başarabilirsiniz. Hayatta kalma konusunda https://www.dogablogu.net/ adresinde daha net bilgiler bulabilirsiniz. Özellikle yeterli bilgiye ve cesarete sahip olmanız durumunda herhangi bir sorun yaşamadan istediğiniz gibi uzun süre doğanın zorlu koşullarında hayatta kalmayı başarabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş