Çöp Poşeti Kullanmanın Avantajları

'Site Tanıtımları' forumunda takotekin tarafından 25 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

 1. takotekin

  takotekin Yeni Technolatçı

  Katılım:
  13 Nisan 2020
  Mesaj:
  35
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  Şehir:
  Bursa
  Gerek dünyada gerekse ülkemizde birçok alanda yaygın bir şekilde çöp torbası kullanılmaktadır. Özellikle nüfusun her geçen gün arttığı dünyada aynı oranda atıklar ortaya çıkmaktadır. Bu atıkları toplamak da çöp torbası kullanmak ile mümkündür. Ülkemizde çöp poşeti kullanımı son 40 yıldır yaygınlaşmıştır. Evlerde, lokantalarda, restoranlarda, otellerde, belediyelerde ve temizlik şirketlerinde çöp poşeti kullanmak kaçınılmazdır. Ayrıca çöp poşeti kullanmak sadece atıkları toplama konusunda bir avantaj sağlamamaktadır.

  Çöp poşetleri, üretildiği ham madde sayesinde kötü kokuları hapsetmektedir. Marketlerde, fırınlarda veya diğer iş yerlerinde verilen poşetler aynı dayanıklılığı kesinlikle sağlamamaktadır. Market poşeti diye tabir edilen bu poşetler hem dayanıklı değildir hem de kötü kokuları hapsedememektedir. Atıkların kötü kokulara sebebiyet vermesi ise en son istenilecek şeydir.
  Özetlemek gerekirse çöp poşetlerinin sunduğu avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Dayanıklılık: Çöp poşetleri üretim esnasında kullanılan maddeler sayesinde oldukça dayanıklı hale getirilmektedir. Yani kolayca delinme ve yırtılma gibi problemlere sebebiyet vermemektedir.
  • Kötü Kokuları Hapsetme: Çöp poşetleri, olası kötü kokulara engel olmaktadır. Bunun yanı sıra birçok firma çeşitli güzel kokulara sahip çöp poşetleri üretmektedir. Yani hem kokuya sebebiyet vermemekte hem de bulunduğu yere güzel kokular sağlamaktadır.
  • Hijyenik: Çöp poşetleri güçlü bir yapıya sahip olduğu için kolay kolay delinmemekte ağır çöpleri bile taşıyabilmektedir. Dolayısıyla herhangi bir akmaya sebebiyet vermemektedir.
   

Bu Sayfayı Paylaş