Bursa Kolej

'Site Tanıtımları' forumunda sinemay tarafından 30 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. sinemay

sinemay Yeni Technolatçı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bursa ilkokullar
    Bursadaki en başarılı ilköğretim okulları hakkında Bursa Milli Eğitim Bakanlığı ciddi bir araştırma yapmış. Öğretmenlerin çocukları çok sevdiğini ve çocukların okulu sevmeleri için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını dile getirmişler. Bir çok öğretmen gönüllü olarak ekstra etüt yapıyor ve çocukların eksik oldukları yönlerini de geliştiriyorlar. Bu da özellikle ilköğretim çağında olan çocukların okulu daha çok sevmelerine neden oluyor.

Bursada en iyi ilköğretim okulları başarısını tamamen öğretmenlere mi borçlu? Dilerseniz biz sözlerimize devam edelim ve kararı size bırakalım. Veliler çocukların karne notlarına bakıp çocuklarını azarlıyorlar. Halbuki öğretmenler notları bilerek kötü vermiyorlar. Mesela bir anne çocuğunun karnesindeki tüm notların hepsinin 5 yani pekiyi olmasını bekliyor. Ama çocuk matematikte yeterli değil daha fazla çalışması gerekiyor. Belki o çocuk matematiği yeterince sevmedi ve bunda ne öğretmenin ne de öğrencinin bir suçu yok. Öğretmenler ise çocukların matematiği sevmeleri için çizgi film karakterlerinden örnekler vererek onlara çarpma,bölme ve çıkarma işlemi yaptırıyorlar. Şimdi siz karar verin Bursa ilköğretim okulları başarısını neye borçludur? Elbette öğretmenlerine. Öte yandan Bursa da özel okul fiyatları mükemmel okul idarecileri,en iyi öğretmenleri ve okuldaki farklı aktiviteler göz önünde olduğunu varsayacak olursak çok da pahalı görünmüyor. Belli bir fiyat istiyorsanız Bursa'da okul fiyatları yıllık 30.000 TL'den başlıyor. Bu arada kardeş indirimi de alabileceğinizi asla unutmayın. Karar sizin.

Bursa Özel ilköğretim Okulları
    Bursa özel ilkokul fiyatları ilk başta göz korkutuyor olabilir ama İstanbul ya da diğer illerdeki okul fiyatlarının yıllık 50,000 TL'den başladığını biliyor musunuz? Hal böyle olunca da Bursa daha ucuza eğitim veriyor üstelik öğrencilerle daha yakından ilgileniyor. Sadece öğrenciler değil aynı zamanda veli öğrenci diyalogları da çok önemli bir faktör. Bursa özel ilkokullar farkını bu noktada da öne koyuyor. Mesela ben öğrenci iken babam öğretmenim ile görüşmek ve benim ders notlarım hakkında bilgi almak istemişti. Aslında derslerim de çok çok iyiydi. O zamanlar çok küçüktüm babamın neden öğretmenimle görüşmek istediğini anlayamadım ama şimdi anlıyorum ki babam sadece teşekkür etmek istemiş. Bu örnekte de olduğu gibi babam sadece öğretmenime teşekkür etmek için bile öğretmen ile randevu alamamış sadece veli toplantılarında bir ya da iki dakika kendisine söz hakkı verilmiş. Bursa özel ilköğretim okulları fiyatları işte bu noktada çok önemli değil. Atatürk ne demiş 10 yıl sonrasını düşünüyorsan fidan dik,100 yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir. bursa özel okullar ve bursa özel okul fiyatları için bizi takip etmeyin unutmayın.

Bu Sayfayı Paylaş