Bakır Eşya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

'Site Tanıtımları' forumunda takotekin tarafından 24 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

 1. takotekin

  takotekin Yeni Technolatçı

  Katılım:
  13 Nisan 2020
  Mesaj:
  26
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  Bursa
  Yüzyıllardır insanlar tarafından farklı farklı formlara sokularak sıklıkla tercih edilen bakır madeni yumuşak bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla kolayca bükülebilir. Ancak bakır eşyaları günümüzde bakır çaydanlık, bakır kahve seti ve bakır şekerlik gibi formlarda satışa sunan firmalar dayanıklı ve kaliteli bir yapıda üretmektedir.

  Birçok firma tarafından çeşit çeşit hallerde satışa sunulan bakır eşyaların kalitesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü bakır eşyalar, hem yemek yapımında hem de bir şeyler içerken kullanılmaktadır. Yemeklere ayrı bir lezzet kattığı su götürmez bir gerçek olan bakır eşyalar gerçek bakır ise sürekli kullanıldığı takdirde herhangi bir zarara sebebiyet vermeyecektir. Yani alınan bakır eşyanın kalitesini saptamak önemlidir.

  Bakır eşya kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da gıda ile temas eden bu ürünlerin kalay yapılmasına gereksinim duymasıdır. Tencere ve tava formunda kullanılan bakır eşyaların içi kızarma yapmışsa kesinlikle kalay yapılması gerekmektedir. Yani hemen hemen 2-3 yılda bir kalay yapıldığı takdirde hiçbir sorun olmayacaktır.

  Bakır ürünleri doğru bir şekilde kullanmak da büyük önem taşımaktadır. Çünkü doğru kullanılmadığı durumlarda bu ürünler zehirleyebilir. Burada yukarıda bahsedilen kalaylama işleminin atlanması tekrar karşımıza çıkmaktadır. Düzenli bir şekilde kalaylama yapmamak bakır eşyaların içerisinde yapılan yemeklerin bozulmasına sebep olur. Ayrıca bakır eşyaların içerisinde 5-6 saati geçkin sürede yemek kesinlikle bekletilmemelidir.
   

Bu Sayfayı Paylaş